|

فروشگاه
گل و گیاه

دسته بندی محصولات

رنج قیمت - slider
11،000تومان111،000تومان
انواع کاکتوس
پتوس نئون
بذر

خرید بذر

خرید بذر همواره یکی از دغدغه های افراد علاقه مند به گل و گیاه است. این افراد تقاضای خرید بذر از بازار های گوناگون را دارند اما گاهی موفق به خرید بذر با کیفیت و به دنبال آن پرورش گل و گیاه سالم و خوب نمی شوند. فروشگاه گل و گیاه شاخ و برگ یکی از مراکزی است که می توانید برای خرید بذر به ان مراجعه کنید. در این فروشگاه انواع بذر و گیاه وجود دارند که هر کدام از آن ها برای رشد و زندگی در محل های خاصی مناسب هستند.

متناسب با شرایط و محلی که قصد نگهداری و پرورش گل و گیاه را در آن دارید، می توانید نسبت به اقدام بذر گیاه مد نظر خود از فروشگاه شاخ و برگ مراجعه کنید. با خرید بذر با کیفیت از این مرکز، می توانید گل و گیاه های خود را به بهترین شکل ممکن پرورش دهید و سال های طولانی در کنار آن ها زندگی گنید. اما علت علاقه زیاد افراد به گل و گیاهان آپارتمانی مختلف چیست؟

خرید بذر

خرید بذر همواره یکی از دغدغه های افراد علاقه مند به گل و گیاه است. این افراد تقاضای خرید بذر از بازار های گوناگون را دارند اما گاهی موفق به خرید بذر با کیفیت و به دنبال آن پرورش گل و گیاه سالم و خوب نمی شوند. فروشگاه گل و گیاه شاخ و برگ یکی از مراکزی است که می توانید برای خرید بذر به ان مراجعه کنید. در این فروشگاه انواع بذر و گیاه وجود دارند که هر کدام از آن ها برای رشد و زندگی در محل های خاصی مناسب هستند. متناسب با شرایط و محلی که قصد نگهداری و پرورش گل و گیاه را در آن دارید، می توانید نسبت به اقدام بذر گیاه مد نظر خود از فروشگاه شاخ و برگ مراجعه کنید. با خرید بذر با کیفیت از این مرکز، می توانید گل و گیاه های خود را به بهترین شکل ممکن پرورش دهید و سال های طولانی در کنار آن ها زندگی گنید. اما علت علاقه زیاد افراد به گل و گیاهان آپارتمانی مختلف چیست؟
خرید بذر گل با بهترین قیمت

بذر چیست؟

خرید بذر از شاخ و برگ

به صورت کلی می توان گفت بذر اندامی از گیاه است که با قرار دادن آن در خاک و انجام مراقبت های لازم، می توان یک گیاه جدید به وجود آورد. افراد زیادی وجود دارند که ارتباط بسیار صمیمانه و نزدیکی با انواع گل و گیاه برقرار کرده و تماشای گل و گیاهان مختلف به آن ها انرژی زیادی را منتقل می کند. این افراد به نوعی با گل و گیاهان زندگی کرده و در تمام طول زندگی خود، از تعداد زیادی از آن ها نگهداری می کنند.

علاقه زیاد چنین افرادی به گل و گیاه سبب شده تا ان ها در زمینه پرورش گل و گیاه نیز فعالیت خود را آغاز کنند. با کاشتن گیاهان مختلف، زندگی های زیادی را جان بخشیده و با نگهداری از آن ها، به ادامه داشتن آن زندگی ها کمک می کنند. این افراد با گل و گیاهان خود مانند فرزندانشان رفتار کرده و به همان اندازه به آن ها توجه دارند و مراقبت از آن ها را در الویت های مهم زندگی خود قرار می دهند.

بذر انواع گل

وجود گل و گیاه در خانه سبب به وجود آمدن شور و نشاط در خانه و محیط اطراف آن شده و همچنین هوای آلوده و مملو از اکسیژن نیز در محیط جریان خواهد داشت. گاز اکسیژن نیز بر عملکرد مغز جریان داشته و سبب می شود تا افراد فعالیت های خود را با حال بهتری انجام داده و راندمان کاری آن ها نیز افزایش پیدا کند.

به همین علت است که افرادی که علاقه فراوانی به گل و گیاه دارند و معمولا تعداد زیادی از گیاهان مختلف در خانه و محل کار آن ها وجود دارد، افراد شاد تری هستند و با وجود روحیه و حال بهتر به زندگی خود ادامه می دهند. این افراد معمولا کار های خود را به بهترین نحو ممکن انجام داده و راندمان کاری آن ها بالا است.

نکات خرید بذر

برای اینکه خرید موفقیت امیزی داشته باشید و فروشندگان کلاهبردار نتوانند بذر نا سالم را به جای بذر سالم به شما بفروشند، لازم است که اطلاعات خود را در این زمینه افزایش داده و تفاوت های بذرسالم و ناسالم را از یکدیگر تشخیص دهید. وجود اطلاعات در هر زمینه ای به شما کمک می کند که در آن زمینه بهتر رشد کرده و تا حد امکان از شکست خوردن و یا عقب افتادن در آن زمینه جلوگیری خواهد شد. به همین منظور در ادامه اندکی راجع به بذر های سالم و نا سالم صحبت خواهیم کرد.

مشخصات بذر ناسالم

در صورتی که چنین بذر و یا قسمت های دیگر آن آسیب دیده و از سالم بودن دور شده باشند، احتمال جوانه زدن آن به میزان خیلی زیادی کاهش پیدا کرده و یا در بهترین حالت ممکن، گیاهچه های خیلی ضعیف و بی جانی در آن بذر به عمل خواهند آمد. گیاهچه های ضعیف مانند کودکان بیمار هستند و وضعیت بسیار حساسی دارند. این گیاهچه ها نسبت به آفت ها و بیماری های گیاهی، بسیار ضعیف بوده و خیلی سریع و به شدت واکنش نشان خواهند داد.

مشخصات یک بذر سالم و با کیفیت

چگونه بذر با کیفیت را تشخیص دهیم

این مطلب از سایت بهاران را برای شما اورده ایم که بتوانید بذر خوب و سالم را از بذر بدون کیفیت و ناسالم تشخیص دهید:

۱.اندازه یک بذر خوب و باکیفیت: بذرهای خوب و با کیفیت، از نظر اندازه، یکنواخت،پر و چاق هستند. آنها دارای اندازه کامل خود هستند.در خصوص اهمیت اندازه بذر در هنگام خرید یا انتخاب بذر باید گفت بذرهای کوچک حاوی مواد غذایی کمتری هستند که گرچه به آنها کمک می‌کند تا از خاک بیرون بیایند و نهال‌های سالم تولید کنند و اگرچه بذرهای کوچک ممکن است در شرایط ایده‌آل به اندازه بذرهای بزرگتر سرعت جوانه‌زنی اولیه بالایی داشته باشند اما ممکن است قدرت بیرون آمدن از خاک را نداشته باشند، به ویژه در شرایط کاشت مزرعه‌های کمتر از ایده‌آل. همچنین بذرهای کوچک یا بدشکل نسبت به بذرهای بزرگتر و با شکل بهتر، در شرایط نگهداری یکسان، عمر کوتاه‌تری دارند. یک بذر خوب باید مواد غذایی لازم برای رشد جنین گیاهی را داشته باشد بنابراین باید کاملا رسیده باشد. به همین دلیل بذرهای خوب دارای اندازه کامل خود هستند و گیاهچه خوبی دارند و از قدرت نامیه(یا جوانه‌زنی) بیش از ۸۰ درصد برخوردار هستند.

۲. قدرت جوانه‌زنی بذر خوب: بذرهای خوب و باکیفیت، گیاهچه خوبی دارند و به جهت زنده بودن، بیش از ۸۰ درصد قدرت جوانه‌زنی دارند. به منظور تست و آزمایش قدرت جوانه‌زنی بذر، یک نمونه تصادفی ۱۰۰ عددی از بذرها بردارید و به مدت ۲۴ ساعت در آب خیس نمایید. بذرها را به صورت شبکه‌ای روی دستمال کاغذی مرطوب بچینید و با یک حوله کاغذی مرطوب دیگر بپوشانید و رول کنید. نمونه را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. مطمئن شوید که کاغذ مرطوب است (اما نه تا حدی که آب از بین برود در غیر این صورت بذرها می‌پوسند). پس از ۳ تا ۵ روز، تعداد بذرهای جوانه زده را بشمارید و درصد جوانه‌زنی را ثبت کنید. بهتر است قدرت جوانه‌زنی بذر در خاک را نیز بررسی کنید که اغلب ۷۰ درصد و کمتر از قدرت جوانه‌زنی در کاغذ مرطوب و نایلون است. برای این منظور پس از قرار دادن بذرها در سینی خاک، به آرامی روی بذرها را با یک لایه خاک (مثلاً ۵ میلی متر) بپوشانید و مرطوب نگه دارید و پس از هفت روز درصد جوانه‌زنی را ثبت کنید.

برای خواندن ادامه این مطلب به این صفحه مراجعه کنید.

چرا بذر ها آسیب دیده می شوند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بذر ها به علل مختلفی آسیب می بینند. حمله پرندگان و جوندگان، آفات مختلف، مریضی های وجود در مزرعه و محل های نگهداری بذر، طریقه اشتباه و نا مناسب برداشت و … نمونه هایی از این علت ها هستند. استفاده از ماشین های نا مناسب و غیر اصولی در زمینه تولید گیاهان دارویی نیز می تواند سبب آسیب رسانی به بخش ها و اندام های مختلف گیاه، از جمله بذر آن شود. همان طور که می دانید، یک بذر از بخش های مختلفی تشکیل شده که جنین، بافت ذخیره ای و پوشش بیرونی محافظ، از جمله مهم ترین و برجسته ترین بخش های تشکیل دهنده آن هستند.

خرید بذر گل با کیفیت

در علم گیاه شناسی، بذر یک تخمک رسیده است که قابلیت و توانایی رشد و تبدیل شدن به گیاه در آن وجود دارد. این عضو از گیاه، از لقاح جنسی که درون تخمگ گیاه صورت می گیرد به وجود امده و میوه تشکیل شده از آن، از رشد دیواره تخمک حاصل می شود. در میان میوه ها، میوه هایی مانند سیب و پرتقال واقعی هستند و از رشد تخمدان ها حاصل می شوند؛ اما در مقابل آن ها میوه هایی مانند توت فرنگی و انار وجود دارند که به آن ها میوه کاذب گفته می شود. علت این نوع نامگداری و گرفتن لقب کاذب بر روی آن ها این است که از رشد نهنج حاصل می شوند.

به صورت کلی، علم گیاه شناسی علم بسیار جالب و پیچیده ای است که با وارد شدن در آن می توانید اطلاعات خود را در زمینه انواع گل و گیاه و پرورش آن ها افزایش دهید. زمانی که این کار را با اطلاعات کامل انجام دهید، احتمال به حاصل نشستن کاشت های شما افزایش پیدا کرده وفعالیت مفید تر و زیبا تری را در این زمینه برای خود رقم خواهید زد.

خرید بذر گل

افراد زیادی هستند که به انواع گل ها علاقه مند هستند. این افراد معمولا به دو دسته تقسیم می شوند. تقسیم اول را آن ها تشکیل می دهند که به گل های شاخه ای علاقه دارند و همواره از خریدن یا هدیه گرفتن شاخه گل یا دسته گل استقبال می کنند. دسته دوم را افرادی تشکیل می دهند که خریدن و هدیه گرفتن گلدان گل علاقه دارند و ترجیح می دهند که از گل ها به مدت طولانی نگهداری کنند.

برخی از گل ها عمر طولانی دارند و برخی دیگر از آن ها تنها مختص به یک فصل خاص هستند. گل هایی که به یک فصل خاص مربوط می شوند، اصطلاحا گل های فصلی نامیده شده و بعد از تمام شدن آن فصل نیز، عمر آن ها نیز تمام خواهد شد. گل های فصلی معمولا زیبایی و جذابیت زیادی دارند و رنگبندی آن ها نیز متفاوت هستند. گل های فصر فصلی، محبوبیت بسیار زیادی در میان افراد دارند و در تمام فصول سال زنده و سرحال هستند.

چرا خرید بذر گل مهم است؟

برخی از افراد با خریدن یک گل کوچک، نسبت به پرورش گل ها اقدام می کنند و برخی دیگر از افراد ترجیح می دهند که با خرید بذر گل، فعالیت خود را در این زمینه آغاز کنند. آن ها با خرید بذر گل و کاشتن آن در خاک و به وجود آوردن شرایط مناسب برای رشد گل خود، در نهایت گلی سالم و زیبا را به عمل خواهند آورد. البته این در صورتی است که بذر گل خریداری شده سالم باشد و همه موارد برای به وجود آمدن شرایط مناسب برای رشد گل فراهم شده باشد.

فروشگاه گل و گیاه شاخ و برگ یکی از فروشگاه هایی است که می توانید برای خرید بذر گل مدنظر خود به آن مراجعه کنید. این فروشگاه به منظور برقراری رفاه و آسایش مشتریان و صرفه جویی در زمان آن ها، فروش بذر و انواع گل و گیاه را به صورت غیر حضوری امکان پذیر کرده و تنها با مراجعه به وب سایت اینترنتی ان، می توانید خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید.

خرید بذر کاکتوس

خرید بذر کاکتوس

کاکتوس ها گیاهان بسیار زیبایی هستند که نیاز آن ها نسبت به دیگر گیاه ها بسیار کم است. نگهداری از کاکتوس ها بسیار آسان بوده و برای نگهداری از آن ها نیاز به صرف زمان چندان زیادی ندارید. این گیاه ها برای افرادی که علاقه مند به گل و گیاه هستند اما به هر دلیلی امکان زمان اختصاص دادن به آن ها را ندارند، بسیار مناسب هستند. با خریدکاکتوس و قرار دادن آن ها در محل مورد نظر خود، سبب به وجود آمدن زیبایی و جذابیت زیادی در آن محل خواهید شد.

البته توجه داشته باشید که با وجود نیاز بسیار کم کاکتوس ها به آب، اما به هر حال باید به آن ها در زمان مورد نیاز آب دهید. در صورتی که آب دادن به کاکتوس ها را فراموش کنید و طی مدت زمان طولانی آب به آن ها نرسانید، کاکتوس ها نیز مانند دیگر گیاهان خشک شده و امکان احیا کردن دوباره آن ها وجود نخواهد شد. به همین علت است که همواره تاکید می کنیم به کاکتوس ها نیز به میزان لازم رسیدگی شود.

لازم به ذکر است که فیزیک و ظاهر کاکتوس ها اندکی زخمت و سفت و سخت است و بسیاری از آن ها دارای تیغ هستند؛ به همین علت است که از قرار دادن کاکتوس ها در دسترس کودکان باید جلوگیری کرد. در صورتی که تیغ کاکتوس در دست یا بدن آن ها فرو رود، بیرون آوردن ان کار بسیار سختی است و میزان زیادی از درد به کودک منتقل خواهد شد. به همین علت در صورتی که در خانه یا محل کار شما کودک وجود دارد، با دقت و حساسیت یشتری باید نسبت به نگهداری گل و گیاه در آن محل اقدام کنید.

برخی از افراد از پرورش کاکتوس ها لذت برده و همواره در صدد کاشتن و به وجود آوردن یک کاکتوس جدید هستند. فروشگاه گل و گیاه شاخ و برگ نیز، بذر انواع کاکتوس را با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب به فروش می رساند. برای خرید بذر کاکتوس و انواع گل و گیاه دیگر و یا خرید خود گل و گیاه ها به صورت گلدانی یا نهال های کوچک، می توانید از طریق این فروشگاه اقدام کنید.

مزایای خرید بذر از شاخ و برگ

یکی از مزایای خرید از فروشگاه شاخ و برگ این است که علاوه بر تجربه یک خرید موفق و مفید، می توانید از مشاوره کارشناسان نیز بهره مند شوید و سوال های خود را در زمینه پرورش و نگهداری گل و گیاه از آن ها بپرسید. از ان جایی که ما اعتقاد داریم نگهداری و پرورش از گل و گیاه مانند رشد دادن و زنده کردن آرزو های انسان است، همه تلاش خود را به کار می بریم که در این راستا بهترین نتیجه و هدف را کسب کنید.

خرید انواع بذر

خرید بذر برای پرورش انواع گل و گیاه

این روز ها مراکز و فروشندگان زیادی وجود دارند که انواع بذر را به فروش می رسانند و می توانید برای خرید انواع بذر به آن ها مراجعه کنید. اما تنها تعداد اندکی از آن ها هستند که بذر های سالم و با کیفیت را به فروش می رسانند و با خرید انواع بذر از آن ها، می توانید یک گل یا گیاه سالم و زیبا را به وجود آورید.

چه بذرهایی در شاخ و برگ موجود است؟

انواع بذر در شاخ و برگ موجود است

شما می توانید از فروشگاه شاخ و برگ انواع بذر گیاهان و گل ها را خریداری کنید:

 • بذر انواع گل‌های خوراکی
 • بذر سبزیجات و صیفیجات
 • بذر گیاهان دارویی
 • بذر گل (زینتی – فصلی)
 • بذر درختان زینتی
 • بذر چمن

و…

چگونه یک بذر خوب بخریم؟

برای اینکه خرید موفقی در این زمینه داشته باشید، باید برای خرید انواع بذر به مراکز و فروشگاه های معتبری مراجعه کنید. یکی از این مراکز، فروشگاه گل و گیاه شاخ و برگ است که سال های طولانی در این زمینه تجربه و سابقه دارد. انواع بذر، انواع گل، انواع گیاه، انواع کاکتوس و … در این فروشگاه به فروش می رسد و در صورتی که امکان مراجعه حضوری به فروشگاه را ندارید، می توانید به صورت آنلاین و غیر حضوری، خرید خود را انجام دهید.

با خرید انواع بذر از فروشگاه گل و گیاه شاخ و برگ، خرید موفقی را برای خود رقم زده و نتیجه آن به حاصل شدن گل و گیاه های زیبایی منتهی خواهد شد. در صورتی که قصد خرید انواع بذر را دارید، همین الان برای خرید بذر های مورد نظر خود اقدام کرده و در صورت نیاز، از مشاوره کارشناسان مربوط بهره مند شوید.

خرید انواع بذر گل

خرید انواع بذر گل

همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، افراد علاقه مند به گل دو دسته هستند و افرادی که در دسته طرفداران گل گلدانی قرار می گیرند، برای کاشتن گل ها نیز اشتیاق و علاقه دارند. برای کاشتن گل در ابتدا نیاز به بذر ان گل دارید. با خرید انواع بذر گل و کاشتن آن ها، می توانید حس جالب به عمل آوردن گل توسط خودتان را تجربه کنید. حتی می توانید آن گل را به افرادی که دوستان دارید هدیه بدهید و یک یادگاری ارزشمند از خود به جا بگذارید.در صورتی که علاقه مند هستید می توانید ویدئو آموزش ترفند کاشت انواع گیاه و میوه را در آپارات مشاهده کنید.

نکات قبل از خرید بذر گل و گیاهان

 

در نظر داشته باشید که پیش از خرید بذر گل، به میزان زیادی از تحقیق و مطالعه در زمینه کاشت و نگهداری از گل ها دارید و در صورتی که بدون علم و اطلاعات کافی این کار را انجام دهید، احتمال شکست خوردن شما افزایش پیدا خواهد کرد. بعد از انجام مطالعات و به دست آوردن اطلاعات لازم، می توانید برای خرید انواع بذر گل از فروشگاه گل و گیاه شاخ و برگ اقدام کنید. توجه داشته باشید که در صورت وجود سوال در ذهن شما در این زمینه، می توانید از کمک و مشاوره کارشناسان این مرکز نیز بهره مند شوید و از این طریق اطلاعات لازم را کسب کنید.

ضمنا خرید انواع بذر گل با هدف هدیه دادن نیاز کار بسیار زیبا و شایسته ای است و از این طریق می توانید یک هدیه ارزشمند به دوستان خود اهدا کنید و حس شادی و شعف را در آن ها بر انگیزید.

خرید بذر گل آپارتمانی

یکی از تصوراتی که اغلب افراد به اشتباه در ذهن خود دارند، این است که امکان نگهداری از گل و گیاه در اپارتمان وجود ندارد و افرادی که در اپارتمان زندگی می کنند، به صورت جدی باید از پرورش و نگهداری گل و گیاه جلوگیری کنند. در صورتی که این تصور اشتباه بوده و چنین افرادی می توانند گل های آپارتمانی را تهیه کنند.

گل های آپارتمانی گل هایی هستند که نسبت به دیگر گل ها نیاز به نور کمتری دارند و یا دریافت نور از پشت شیشه برای آن ها کافی است. شرایط نگهداری این گل ها بسیار آسان بوده و تقر یبا همه افراد امکان نگهداری از آن ها را دارند. اما برخی از افراد علاقه مند به گل و گیاه که در محیط های آپارتمانی زندگی می کنند، دوست دارند که گل آپارتمانی خود را، خودشان بکارند و به دست خود آن ها به عمل آید.

به همین علت است که برای خرید بذر گل آپارتمانی اقدام می کنند.لازم به ذکر است که اگر خرید بذر گل آپارتمانی از مرکز مناسبی صورت نگیرد، احتمال شکست در کاشت و به وجود آمدن آن گل به علت نا سالم بودن بذر گل زیاد است. به همین علت است که همواره توصیه می کنیم خرید بذر گل اپارتمانی را از مراکز و فروشگاه های معتبر انجام دهید.

چرا بذر را از شاخ و برگ بخریم؟

فروشگاه گل و گیاه شاخ و برگ یکی از مراکز و فروشگاه های معتبری است که نزدیک به ده سال در این زمینه سابقه دارد. در این فروشگاه علاوه بر بذر انواع گل و گیاه، خود گل و گیاه ها نیز به صورت گلدانی به فروش رسیده و در صورتی که به تازگی فعالیت خود را در زمینه کاشت و نگهداری از گل و گیاه آغاز کرده اید، می توانید ابزار های مورد نیاز خود را از طریق این فروشگاه تهیه کنید.

خرید آنلاین یکی از امکاناتی است که فروشگاه گل و گیاه جهت راحتی بیشتر شما فراهم کرده و از طریق آن می توانید در سربع ترین و آسان ترین حالت ممکن، خرید انواع بذر گل و گیاه آپارتمانی و دیگر بذر های مورد نظر خود را انجام دهید. در صورت خرید و ثبت سفارش در سایت، محصولات شما تنها بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی به دستتان خواهد رسید. در نتیجه نگرانی نیز در این زمینه برای شما وجود نخواهد داشت.

خرید بذر گیاه

خرید بذر گل از شاخ و برگ

خرید بذر گیاه یکی از کار هایی است که در اغلب اوقات موفقیت آمیز نخواهد بود. بسیاری از افراد تصور می کنند که به علت انجام ندادن و یا اشتباه انجام دادن کار های لازم، موفق به کاشت گیاه مورد نظر خود نشده اند؛ اما واقعیت امر این است که برخی از اوقات حتی با وجود انجام دادن همه کار های لازم به صورت کامل و صحیح، اما باز هم موفق به کاشت گیاه خود نخواهید شد.

علت این امر این است که خرید بذر گیاه شما موفقیت آمیز نبوده و فروشنده اقدام به فروختن بذر گیاه ناسالم  و نا مرغوب به شما کرده است. به همین علت بهتر است برای خرید بذر گیاه به مراکز معتبر مراجعه کنید.

برای خرید بذر گیاه می توانید به فروشگاه گل و گیاه خاک و برگ مراجعه کنید و ضمن بهره مند شدن از مشاوره کارشناسان مربوطه، یک خرید مفید راتجربه کرده و بعد از آن نیز تجربه کاشت و به وجود آوردن یک گیاه را با دست های خودتان داشته باشید. قطعا کاشت و پرورش گیاهان کار بسیار ارزشمند و زیبایی است که نخستین مرحله و همچنین مهم ترین مرحله آن، خرید بذر گیاه از یک فروشگاه مناسب است.

توجه داشته باشید که در صورتی که قصد خرید خود گیاه را دارید نیز باز هم می توانید به فروشگاه گل و گیاه خاک و برگ مراجعه کنید. در این فروشگاه علاوه انواع گل و گیاه، بذر های آن ها نیز فروخته شده علاوه بر هر دوی آن ها نیز، همه ابزار های مورد نیاز در این زمینه، در این فروشگاه به فروش می رسد که می توانید نسبت به خرید و تهیه آن ها اقدام کنید.

کاربردهای دیگر

الیاف پنبه به بذرهای گیاه پنبه متصل می‌شوند. سایر الیاف بذر از کاپوک (Kapok tree) و علف شیر است.

بسیاری از روغن‌های مهم غیر غذایی از بذرها استخراج می‌شود. روغن بزرک در رنگ‌ها استفاده می‌شود. روغن جوجوبا و سپیده شبیه روغن نهنگ (Whale oil) است.

بذرها منبع برخی داروها هستند از جمله روغن کرچک، روغن درخت چای که داروی (آمیگدالین) سرطان هستند.

بسیاری از بذرها به‌عنوان مهره در گردنبند و تسبیح از جمله اشک روباه، زیتون تلخ، چشم خرچنگی و کرچک استفاده شده‌است. با این حال سه مورد اخیر نیز سمی هستند.

سایر کاربردهای بذر عبارتند از:

 • بذرها زمانی به‌عنوان وزنه برای ترازو استفاده می‌شدند.
 • بذرهایی که برای کودکان به‌عنوان اسباب بازی استفاده می‌شود، مانند بازی کانکِرز (Conkers).
 • رزین از بذرهای کلازیا (Clusia rosea) که برای قایق‌سواری استفاده می‌شود.
 • نماتدکش از بذرهای علف شیر.
 • کنجاله پنبه‌بذر (Cottonseed meal) به‌عنوان خوراک دام و کود استفاده می‌شود.

منبع : ویکی پدیا

 

مشاهده بیشتر بستن

محتوای جدید به زودی

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
برگ

سوالات

آیا امکان خرید عمده بذر وجود دارد؟

بله، برای خرید عمده بذر و سایر محصولات شاخ وبرگ با شماره ۰۹۱۳۰۵۰۸۹۰۵ تماس بگیرید.

نحوه کاشت و پرورش بذر چگونه است؟

نحوه کاشت هر بذر متفاوت است.برای مشاهده آموزش ها میتوانید به وبلاگ و آموزش های شاخ و برگ مراجعه کنید.

هزینه ارسال به چه صورت است؟

هزینه ارسال بذر یک هزینه متغییر است و در فرایند خرید برای شما مشتری عزیز قابل مشاهده است.

چه ضمانتی وجود دارد که بذر با کیفیت باشد؟

توجه داشته باید که کاشت بذر و پرورش گیاه یک کار تخصصی است و نیازمند حداقل دانش کشاورزی است.

ما با اطمینان از کیفیت بذرهایمان آن ها را به شما ارائه می دهیم و برای تمام بذرهای خود ضمانت بازگشت وجه ارائه می کنیم. در صورتی که بذر خریداری شده شما با کیفیت نبود، می توانید آن را به ما بازگردانید و وجه خود را دریافت کنید.

شاخ و برگ تا به حال هیچ محصول مرجوعی نداشته است.

آیا این سایت معتبر است؟چگونه میتوانم اعتماد کنم؟

بله، سایت ما دارای نماد اعتماد الکترونیکی است و از معتبرترین سایت های فروش بذر در ایران محسوب می شود. ما محصولات خود را از تولیدکنندگان و واردکنندگان معتبر تهیه می کنیم و کیفیت آن ها را تضمین می کنیم.

با افتخار شاخ وبرگ برند نام آشنایی در حوزه گل گیاه است.

ورود | ثبت نام