|

فروشگاه
گل و گیاه

خرید کاکتوس با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت

تا به حال به این فکر کرده‌اید که خرید کاکتوس می‌تواند تغییرات قابل توجهی در محیط اطراف ایجاد کرد؟ گل‌های طبیعی اگر با سلیقه و متناسب با فضا انتخاب شوند، می‌توانند یکی از نقاط جذاب خانه یا محل کار باشند. اما نکته‌ای که در مورد خرید گل و گیاه آپارتمانی باید مورد توجه قرار داد، میزان مهارت فرد در نگهداری از گل‌هاست. اگر جز کسانی هستید که سابقه زیادی در این زمینه ندارید، خرید گل کاکتوس می‌تواند کم ریسک ترین گزینه برای شما باشد.

خرید کاکتوس با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت

تا به حال به این فکر کرده‌اید که خرید کاکتوس می‌تواند تغییرات قابل توجهی در محیط اطراف ایجاد کرد؟ گل‌های طبیعی اگر با سلیقه و متناسب با فضا انتخاب شوند، می‌توانند یکی از نقاط جذاب خانه یا محل کار باشند. اما نکته‌ای که در مورد خرید گل و گیاه آپارتمانی باید مورد توجه قرار داد، میزان مهارت فرد در نگهداری از گل‌هاست. اگر جز کسانی هستید که سابقه زیادی در این زمینه ندارید، خرید گل کاکتوس می‌تواند کم ریسک ترین گزینه برای شما باشد.
خرید کاکتوس

خرید کاکتوس، به یادآوری زیبایی استواری در زندگی است. در این دنیای پرهیاهو و شلوغ، کاکتوس‌ها با انسجام خود، یادآوری‌ای از قدرت رشد در محیط‌های سخت و محدود را به ما تجربه می‌کنند. خرید کاکتوس، به ما یادآوری می‌کند که حتی در زمان‌های سخت، می‌توانیم با استواری و انرژی خود رشد کنیم و زیبایی را در محیط‌هایی که به نظر ممکن نمی‌آید، ایجاد کنیم.

انواع کاکتوس

انواع گونه های کاکتوس

کاکتوسها 1800 گونه دارند که برای آن‌ها دسته باندی‌های مختلفی در نظر گرفته می‌شود.

 • در یک دسته‌بندی تمام آن‌ها را می‌توان در دو گروه “گل‌سرخی” یا “انجیر تیغی” دسته‌بندی کرد.
 • در دسته‌بندی دیگر این گل‌ها به کاکتوس‌های بیابانی خاردار و کاکتوس‌های جنگلی تقسیم می‌شوند. دسته اول بومی مناطق خشک محسوب شده و منشأ دسته دوم مناطق گرمسیری هستند.
 • یکی از ویژگی‌های شاخص کاکتوسها داشتن توپچه (آرئول) است که با شناسایی آن می‌توان این گیاه را از سایرین تشخیص داد.

کاکتوس ها از نظر عادات رشد به 4 دسته تقسیم می‌شوند:

 1. کاکتوس‌های درختی: این گروه با ایجاد ساقه‌های جانبی، شبیه به درخت می‌شوند. یک ‌تنه اصلی کم‌وبیش چوبی شده در تمام این گروه مشترک است. مثل کاکتوس خرطومی یا کاکتوس بشکه غول و کاکتوس لوله‌ای که بیشتر به درختچه شبیه است تا درخت.
 2. کاکتوس‌های ستونی: این‌ها از کاکتوس‌های درختی کوچک‌ترند. ساقه‌های قائم و استوانه‌ای شکلی که در کاکتوس‌های ستونی وجود دارند ممکن است منشعب یا غیر منشعب باشند. مانند کاکتوس پیرمرد یا شیطان خزنده.
 3. کاکتوس‌های کروی: این دسته از ساقه‌های کوتاه و گلوله‌ای تشکیل شده‌اند. کاکتوس‌های کروی ممکن است تا ابد منفرد بمانند یا به مرور زمان به‌صورت خوشه‌ای رشد کنند. البته ریشه تمام این خوشه‌ها واحد است.
 4. انواع دیگر: شکل‌های دیگری از کاکتوس وجود دارند که برای سازگاری با محیط ظاهری برگ مانند یا رونده پیدا کرده‌اند. مثل اسپندارهای جنگلی که گاها تا صد متر هم رشد می‌کنند.

بهترین نوع کاکتوس برای نگهداری در منزل و اپارتمان

چه کاکتوسی برای اپارتمان مناسب است؟

خرید کاکتوس به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

نگهداری آسان کاکتوس

یکی از مهم‌ترین دلایلی که نشان می‌دهد هرکسی می‌تواند در منزل خود یک یا حتی چند کاکتوس نگهداری کند این است که؛ کاکتوس یکی از گل‌هایی است که برای زنده ماندن فقط به شرایط اولیه نیاز دارد. فرقی ندارد بخواهید داخل اتاق از آن نگهداری کنید یا در حیاط. حتی برخی از گونه‌های کاکتوس می‌توانند در نور کم هم به خوبی رشد کنند.

اگر تصمیم دارید از طریق خرید اینترنتی کاکتوس مورد نظرتان را تهیه کنید، سایت شاخ و برگ یکی از سایت‌هایی است در بهترین گلخانه‌های کشور از متخصصان گل و گیاه برای پرورش کاکتوس ها کمک می‌گیرد.

نکاتی برای خرید اینترنتی کاکتوس

حتماً برای شما هم پیش آمده است که مدت کمی پس از خرید یک گیاه متوجه بیماری یا آفت در آن شده باشید. در این حالت ممکن است شک کنید آیا این گیاه در هنگام خرید مشکل داشته است یا اینکه بر اثر نگهداری نامناسب شما به این روز افتاده. پس لازم است در هنگام خرید نکاتی را برای اطمینان از سلامتی گیاهان در نظر بگیرید.

 1. به طوری که به ریشه گیاه آسیب نرسد، خاک گلدان را به خوبی بررسی کنید تا عاری از مورچه، پشه یا مگس‌های ریز و همچنین هزارپا باشد.
 2. روی گیاه ممکن است انواع آفت از جمله شپشک آرد آلود وجود داشته باشد.
 3. بافت کاکتوس ممکن است بر اثر آبیاری زیاد پوسیده باشد. با کمی فشار دادن ساقه و مخصوصاً قسمت انتهایی کاکتوس به‌راحتی متوجه پوسیدگی آن می‌شوید.
 4. اگر گیاه با کوچک‌ترین حرکتی از خاک در بیاید یعنی ریشه ندارد یا اینکه ریشه کمی دارد. اگر تجربه‌ای در نگهداری از گیاهان ندارید، این پدیده می‌تواند به خراب شدن کاکتوس شما سرعت ببخشید.
 5. اندازه کاکتوس را در هنگام خرید مورد توجه قرار دهید. کاکتوس‌های کوچک‌تر آسیب‌پذیری بیشتری دارند.

اما در مورد شرایط خرید اینترنتی چون در زمان خرید نمی‌توانید گل‌ها را از نزدیک بررسی کنید، بهترین گزینه، خرید آنلاین گل کاکتوس از جای مطمئن است. و گزینه بعدی اینکه سریعاً بعد از دریافت گل‌ها، آن‌ها را به خوبی بررسی نمایید.

سایت Shakhobarg.com یکی از معتبرترین سایت‌های فروش کاکتوس در کشور است که در هنگام خرید، سلامت گیاهان را تضمین می‌کند.

نکاتی که قبل از خرید گل کاکتوس باید در نظر بگیرید:

شرایط نگهداری کاکتوس ها

همچنین قبل از اینکه تصمیم بگیرید گیاهی را خریداری کنید، لازم است تا نکاتی را مد نظر قرار دهید.

 1. مکان مناسب برای نگهداری کاکتوس:

 • اساسی‌ترین نکته برای پرورش کاکتوس، نور محیط است. با توجه به میزان نوری که در اختیار دارد کاکتوس خود را انتخاب کنید. کاکتوس‌های مختلف، به میزان متفاوتی نور نیاز دارند.
 • کاکتوس را نباید در معرض آفتاب مستقیم قرار داد.
 • از طرفی نور کم باعث رشد طولی کاکتوسها می‌شود. اگر کاکتوسها برگ داشته باشند، نور کم باعث رشد پراکنده برگ‌ها می‌گردد. یا اگر کاکتوسها توپی باشند، دراز و کشیده رشد می‌کنند.
 • اکثر کاکتوسها به 6 تا 8 ساعت نور غیرمستقیم خورشید نیاز دارند. پس پشت پنجره جنوبی یا زیر سایه‌بان شفاف، بهترین جا برای نگهداری این گل است.
 • باران مستقیم می‌تواند به کاکتوس آسیب برساند. در کل از تماس مستقیم آب با بدنه کاکتوس جدا خودداری کنید.
 1. گردش هوای مناسب

 • محیط پرورش کاکتوس باید تهویه هوای مناسبی داشته باشد.
 • در محیط بسته و فاقد هوای تازه رشد کاکتوس متوقف خواهد شد.
 • به‌ علاوه گردش هوا باعث خشک شدن سریع‌تر سطح خاک بعد از آبیاری و پیشگیری از آسیب به بافت نزدیک به خاک می‌شود.

شرایط نگهداری کاکتوس

نگهداری از کاکتوس

بعد از اینکه کاکتوس مد نظرتان را خریداری کردید. حالا نوبت به نگهداری از آن می‌رسد. درست است که پرورش کاکتوس نیاز به امکانات خاصی نداشته و کار بسیار آسانی است. اما برخی افراد با بی‌توجهی و رعایت نکردن همین نکات ساده نیز باعث از بین رفتن این گیاهان مقاوم می‌شوند.

 • توجه کنید محیط اولیه‌ای که گلدان را در آن قرار می‌دهید نباید با محیط گلخانه تفاوت زیادی داشته باشد. یعنی میزان کم‌وزیاد شدن نور یا رطوبت و گردش هوا می‌تواند ریسک آسیب را افزایش دهد.
 • عده‌ای سعی می‌کنند برای زیباتر شدن گیاه بلافاصله بعد از خرید، گلدان آن را تعویض نمایند. باید بدانید این کار نه‌تنها مفید نیست بلکه باعث ایجاد شوک و استرس به گیاه می‌شود.
 • بعد از چند هفته می‌توانید گلدان را تعویض نمایید. اما توجه داشته باشید از سایز مناسب استفاده کنید. زیرا گلدان بزرگ باعث توقف رشد کاکتوس و افزایش احتمال پوسیدگی ریشه می‌گردد.
 • بهترین خاک برای کاکتوس، خاک‌هایی با زهکشی بالا هستند. ترکیب شن و ماسه و کمپوست که باعث سبک و دانه‌ای شدن خاک می‌شوند، بیشترین میزان زهکشی را برای خاک فراهم می‌نمایند.
 • سعی کنید تنه و ساقه گیاه در فاصله نرمالی از سطح خاک قرار گیرد تا رطوبت خاک باعث تخریب آن نشود.
 • برای شروع کود دهی حداقل چند ماه به گیاه فرصت دهید تا با محیط تطبیق پیدا کند. وگرنه کود دهی باعث شوک به گیاه و صدمه به آن می‌شود.
 • از قرار دادن گلدان در نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • آبیاری غلط دلیل اصلی خراب شدن کاکتوس است.
 • بعد از خرید گیاه از آبیاری آن خودداری کنید.
 • حداقل یک هفته پس از تعویض گلدان، به آن آب ندهید.
 • برای هر بار آبیاری، مطمئن شوید خاک گلدان کاملاً خشک شده باشد.
 • حتماً از گلدان‌هایی استفاده کنید که کف آن‌ها سوراخ است و مطمئن شوید تمام آب اضافه از گلدان خارج می‌شود.
 • در زمان آبیاری مواظب باشید تا روی ساقه و توپکهای کاکتوس آب نریزید، زیرا باعث ایجاد قارچ و کپک می‌شود.
 • آب اضافه جمع شده در زیرگلدانی را حتماً خالی کرده تا باعث خفگی خاک نشود.

شما می‌توانید از سایت Shakhobarg.com برای خرید آنلاین گل کاکتوس اقدام کرده و علاوه بر تهیه سالم‌ترین گیاهان، از مشاوره و نکات آموزشی کارشناسان ما بهره‌مند گردید.

مشکلات و آفات کاکتوس

اگر تا اینجای مقاله ما را همراهی کرده باشید، از ویژگی‌های یک کاکتوس سالم و شرایط پرورش آن مطلع شدید. حالا نوبت به آن رسیده که باهم بیماری‌ها و آفت‌های این گیاهان را بررسی نماییم تا در صورت مواجه‌شدن، آن‌ها را بشناسید.

 • همان‌طور که گفتیم اغلب بیماری‌های کاکتوس به خاطر مشکلات آبیاری رخ می‌دهد. پس لازم است عواقب این رفتار غلط را بدانید.
 1. درست است که کاکتوس می‌تواند برای مدتی از ذخیره آبی خود برای فتوسنتز بهره ببرد، اما اگر آب دادن به آن طولانی‌تر از حد نرمال باشد؛ ساقه و بافت گیاه چروک شده تا با مشکل کم‌آبی مقابله کند. در حالت خفیف این مشکل با آب‌رسانی حل شده و گیاه به حالت عادی برمی‌گردد. اما اگر این مشکل حاد باشد به سختی ممکن است گیاه نجات پیدا کند.
 2. اگر بیش ‌از حد به کاکتوس آب دهید، در درجه اول باعث پوسیده شدن ریشه گیاه در اثر تداوم رطوبت خاک می‌شوید. در مرحله بعد آب اضافه با ورود به بدنه گیاه منجر به پوسیده شدن و نابودی آن می‌گردد.
 • در صورتی که نور ناگهانی و شدید به گیاه برسد، رنگ آن به‌شدت کم‌رنگ شده و متمایل به سفید می‌شود. در این صورت تلاش کنید تا با قرار دادن گلدان در محیط متعادل‌تر به آن فرصت دهید تا خود را بازسازی کند. پوسته‌پوسته شدن سطح گیاه بعد از این پدیده کاملاً طبیعی است و جز روند بازسازی و بهبود گل می‌باشد.
 • اگر لکه‌های قهوه‌ای روی سطوح کاکتوس مشاهده کردید به رطوبت بالا و یا نور زیاد مشکوک شوید.
 • لکه‌های سفید نشانه وجود شپشک آرد آلود هستند. ابتدا با دقت تمام شپشکها را با دستمال یا گوش پاک‌کن آغشته به سرکه سفید بردارید. سپس تمام سطح گیاه و روی خاک را با سرکه سفید رقیق‌شده با آب یا سم مخصوص شست‌وشو داده و سپس کاملاً خشک کنید.
 • لکه‌های برنزی به خاطر کنه‌های عنکبوتی قرمز ایجاد می‌شوند. سعی کنید تمام بافت کاکتوس را از این آفت پاک‌سازی نمایید.
 • سردی هوا باعث چروک شدن کاکتوس می‌شود. دمای اطراف گیاه را کم‌کم به حالت تعادل برسانید. زیرا تغییر ناگهانی محل نگهداری آن به محیط گرم باعث شوک مجدد و نابودی آن خواهد شد.
 • قارچ‌کش راه درمان اغلب بیماری‌های کاکتوس است. اما زیاده‌روی در مصرف آن نیز عوارض خاص خود را دارد.

قیمت کاکتوس

خرید انواع کاکتوس

اگر به سایت Shakhobarg.com سری بزنید. مشاهده می‌کنید که انواع مختلف کاکتوس در ابعاد و اندازه‌های مختلف برای خرید آنلاین گل کاکتوس موجود است. به دلیل همین تنوع، از کمترین تا بیشترین قیمت کاکتوس را می‌توانید در این سایت پیدا کرده و با توجه به توانایی مالی خود خرید کنید.

مخصوصاً اگر به دنبال خرید اینترنتی کاکتوس ارزان هستید این سایت می‌تواند مرجع خوبی برای ارائه کاکتوس‌های باکیفیت و در عین حال ارزان قیمت باشد.

خرید کاکتوس آنلاین با بهترین قیمت

راه‌های مختلفی برای خرید گل و گیاه وجود دارد. اما با توجه به گسترش اینترنت و آنلاین شاپها، خرید از طریق سایت یکی از روش‌هایی است که باعث بالا رفتن حق انتخاب شما می‌شود.

سایت‌های مختلفی در زمینه خرید و فروش کاکتوس و موارد مرتبط به آن در حال فعالیت هستند. اما سایت Shakhobarg.com یکی از مطمئن‌ترین پایگاه‌های خرید کاکتوس است که از بذرهای اصلاح شده برای تولید این گیاهان بهره می‌برد و از دانش متخصصین کشاورزی در گلخانه‌ها برای رشد و پروش آن‌ها استفاده می‌نماید. در صورتی که قصد خرید بذر مرغوب دارید شاخ و برگ بهترین انتخاب است.

هدیه کاکتوس

هدیه خریدن همیشه برای همه ما چالش بوده، مخصوصا برای کسانی که شناخت زیادی ازشون نداریم.خریدن گل و گیاه جز گزینه های همه مردم در سراسر دنیاست.
خرید کاکتوس میتونه بهترین گزینه باشه چون گیاهی مقاوم هست و شرایط نگهداری آسانی دارد و همه افراد در هر محیط زندگی و حتی فضاهای کوچک، کم نور و آپارتمانی می توانند از آن نگهداری کنند.
شاید خیلی از ما یک خرید دسته گل طبیعی رو به خرید یک گلدان کاکتوس برای هدیه ترجیح بدهیم. اما توجه به عمر کوتاه هدیه میتواند ما را ترغیب کنه به خرید یک گلدان کاکتوس، به قول دوستی هر بار که به بهش آب میدی داری خاطره هارو آبیاری میکنی.
فروشگاه شاخ و برگ این امکان رو فراهم کرده است که خیلی راحت داخل خونه بشینید و کاکتوس مورد نظرتون رو از بین متنوع ترین مجموعه کاکتوس شاخ و برگ انتخاب کنید و با مناسب ترین قیمت سفارش بدید و درب منزل تحویل بگیرید.

مشاهده بیشتر بستن

محتوای جدید به زودی

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
برگ

سوالات

هیچ سوالی وجود ندارد؛با کمال میل آماده پاسخگویی به سولات شما هستیم.
ورود | ثبت نام