|

فروشگاه
گل و گیاه

محبوب ترین گل های آپارتمانی

گیاه های آپارتمانی گیاه هایی هستند که می توان شرایط رشد آن ها را در آپارتمان ها و دیگر محیط های بسته مشابه فراهم کرد و به صورت کلی، به شرایط خاص و منحصر به فردی برای رشد نیاز ندارند. یکی از عوامل بسیار مهمی که در رشد و پرورش گیاهان موثر است و نقش خیلی پر اهمیتی دارد، نور است. برخی از گیاهان برای رشد خوب و متعادل به نور زیادی نیاز دارند. این دسته از گیاهان حتما باید ساعت هایی را در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند.

از آن جایی که اغلب آپارتمان ها شرایط نوری مناسبی ندارند، در نتیجه نگهداری این دسته از گیاهان در آپارتمان کار درستی نیست. به صورت کلی گل و گیاه های آپارتمانی، گیاهانی هستند که برای رشد به نور مستقیم نیازی ندارند و امکان رشد ان ها در فضای بسته به راحتی فراهم خواهد شد.

انواع مختلفی از گل های آپارتمانی وجود دارد که افراد می توانند متناسب با سلیقه خود، به کاشت و پرورش آن ها بپردازند. در انتخاب گل های آپارتمانی هیچ گونه محدودیت خاصی برای شما وجود ندارد؛ تنها باید به این نکته توجه کنید که فضای کافی برای نگهداری از آن ها و زمان کافی برای رسیدگی به آن ها را داشته باشید. برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند که چون گل های آپارتمانی به نسبت دیگر گل و گیاهان به نور چندان زیادی برای رشد نیاز ندارند، پس توجه و مراقبت کمی نیز برای آن ها کافی است.

در صورتی که این تفکر به صورت کامل اشتباه بوده وگل های آپارتمانی نیز مانند دیگر گل و گیاهان، به توجه و مراقبت زیادی نیاز دارند و رشد و پرورش آن ها حتما باید با انگیزه و علاقه زیادی صورت بگیرد. همان طور که در بالا هم اشاره کردیم، گل های آپارتمانی انواع مختلفی دارند که می توانید متناسب با علاقه و سلیقه خود یکی یا چند تا از آن ها را تهیه کرده و به نگهداری و مراقبت از آن ها بپردازید. در ادامه چند تا از محبوب ترین گل های آپارتمانی را به شما معرفی خواهیم کرد که در صورت تمایل آن ها را تهیه کنید.

مطلب پیشنهادی: آموزش پرورش گیاهان آپارتمانی

محبوب ترین گل های آپارتمانی

محبوب ترین گل های آپارتمانی به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول گل هایی هستند که به نگهداری و مراقبت کمتری نیاز دارند و می توان زمان نسبتا کمی را برای رشد و پرورش آن ها اختصاص داد. دسته دوم گل هایی هستند که دارای زیبایی فوق العاده و منحصر به فرد هستند و قرار گرفتن آن ها در محیط آپارتمان شما، باعث بالا رفتن انگیزه و شاد شدن روحیه اعضای خانه خواهد شد.

البته همه گل های آپارتمانی تاثیر بسیار مثبتی در فضای خانه دارند و سبب ایجاد شادی و سرحالی اعضای خانه خواهند شد. اما گل هایی که زیبایی بیشتری دارند، از تاثیر بیشتر و مستقیم تری نیز برخوردار هستند. در ادامه چند نمونه از هر دو دسته را به شما معرفی خواهیم کرد.

مطلب پیشنهادی: معرفی انواع پتوس

کاکتوس

کاکتوس ها از جمله گل های آپارتمانی هستند که نسبت به دیگر گل ها، به مراقبت و آب دهی کمتری نیاز دارند و از میان دو دسته ای که در بالا راجع به آن ها صحبت کردیم، در دسته اول قرار می گیرند. این نوع از گل های آپارتمانی از ظاهر و زیبایی خاصی برخوردار هستئد و به همین علت از نظر همه افراد محبوب نیستند. سلیقه های خاص کاکتوس ها را دوست دارند و به میزان زیادی به آن ها عشق می ورزند.

یکی از مواردی که در پرورش و نگهداری کاکتوس ها در محیط خانه و آپارتمان باید به آن توجه کنید، این است که کاکتوس ها معمولا دارای بدنه سخت و زمخت هستند و بر روی بدنه اغلب ان ها، تیغ هایی وجود دارد. به همین علت اگر در خانه خود نوزاد و یا فرزند کوچک دارید، از این دسته از گل های آپارتمانی نگهداری نکنید و یا آن ها را در محلی دور از دسترس کودکان قرار دهید. به این ترتیب با اطمینان کامل از سلامتی کودک خود محافظت کرده اید.

مطلب پیشنهادی: گیاهان آپارتمانی لوکس

مجموعه شاخ و برگ ارائه دهنده انواع محبوب ترین گل های آپارتمانی است که با مراجعه به این مجموعه می توانید اقدام به خرید کاکتوس های مورد نظر خود کنید. یکی از مزایایی که شاخ و برگ نسبت به دیگر فروشندگان گل و گیاه های آپارتمانی دارد این است که، در مجموعه شاخ و برگ امکان فروش آنلاین نیز فراهم کرده و شما می توانید در حالی که در منزل خود نشسته و چای می نوشید، تنها با استفاده از یک تلفن همراه و یا لپ تاپ، محبوب ترین گل های آپارتمانی خود را سفارش داده و ان ها را درب منزل تحویل بگیرید.

بامبو

خرید بامبو آنلاین

یکی دیگر از محبوب ترین گل های آپارتمانی، بامبو است. بامبو ها از نظر کاربران گل های خوش یمنی هستند و وجود ان ها در خانه، سبب به وجود امدن حال خوب و خوش یمنی خواهد شد. گیاه بابمو در اصول فنگشویی برای جذب ثروت تاثیر زیادی دارد به این مطلب از سایت آچاره توجه کنید:

بامبو خوش شانس یکی از گیاهانی است که نیاز به نگهداری کمی دارد که همین یکی از دلایل اصلی محبوبیت آن به عنوان یک گیاه خانگی است. یکی دیگر از واقعیت‌های جالب در مورد این گیاه توانایی آن در تغییر زندگی است. بله قرار دادن این گیاه در خانه و محل کار، اغلب باعث خوشبختی و رفاه در تمام زمینه‌های زندگی می‌شود؛ اما برای به دست آوردن نتایج بهتر، باید معانی پنهان پشت تعداد ساقه‌های یک گیاه بامبوی خوش شانس را بدانید.

گیاه بامبو در آب نگهداری می شود . حدود 3 تا 5 بند آن ها باید در آب قرار بگیرد. میزان نیاز بامبو به نور خورشید در حد متوسط است و به هیچ وجه نباید آن را در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید.

یکی از مواردی که در نگهداری از بامبو ها باید رعایت کنید، این است که باید تا حد امکان از جا به جا کردن آن خودداری کنید؛ زیرا قرار گرفتن بامبو ها در یک محیط سبب سازگاری آن با محیط می شود و در صورت جا به جا کردن و قرار دادن آن در یک محیط جدید و غریبه، شرایط آسیب دیدن آن فراهم خواهد شد.

مطلب پیشنهادی: محبوب ترین گل های آپارتمانی

سانسوریا

خرید گل سانسوریا

سانسوریا نیز یکی دیگر از محبوب ترین گل های آپارتمانی است که نقش بسیار زیادی در تسویه هوای خانه دارد. نام دیگر این گل زبان مادر شوهر است و دارای انواع مختلفی از جلسه ابلق یا پاکوتاه نیز است. این گل ظاهر باریک و تیزی دارد و فرم ظاهری آن شبیه به شمشیر یا نیزه است. سانسوریا نیز مانند دیگر گیاهان آپارتمانی به نور زیادی احتیاج ندارد و در دسته گل های سایه دوست قرار می گیرد.

اسپاتی فیلوم

خرید گل اسپاتی فیلیوم

اسپاتی فیلوم ها نیز از محبوب ترین گل های آپارتمانی هستند و به میزان زیادی در تصفیه کردن هوا تاثیر دارند. این گیاه ظاهر به شدت جذاب و زیبایی دارد و یک گزینه عالی برای هدیه دادن است. اسپاتی فیلوم در سال دو بار گل می دهد و زیبایی خود را دو چندان می کند.

ارکیده

گل ارکیده نیز از جمله محبوب ترین گل های آپارتمانی است و افراد زیادی در دسته طرفداران آن قرار می گیرند. نگهداری از این گل بسیار آسان بوده و احتمال بیمار شدن آن به شدت کم است. گل های ارکیده حدود 3 تا 6 ماه ماندگاری دارند و بعد از تمام شدن طول عمرشان، ریخته و گل های جدیدی به جای آن ها رشد خواهند کرد.

ارکیده ها نیز ظاهر بسیار زیبایی دارند و یکی از بهترین و برجسته ترین گزینه ها برای هدیده دادن به افرادی است که به نگهداری و پرورش گل و گیاه علاقه دارند.

سخن آخر

در این متن راجع به محبوب ترین گل های آپارتمانی صحبت کردیم و چند تا از آن ها را نام برده و راجع به ظاهر، ویژگی ها و شرایط مناسب برای رشدشان صحبت کردیم. در انتها قصد داریم بگوییم که همه گل ها و گیاهان از جمله زیبا ترین آفریده های خداوند هستند و در نگهداری از آن ها باید همه سعی و تلاش خود را به کار ببریم.

توصیه می کنیم در صورتی که از هر کدام از گل های آپارتمانی در خانه خود نگهداری می کنید، حتما زمان و توجه کافی را به آن ها اختصاص داده و در نگهداری و پرورش آن ها به صورت صحیح و اصولی کوشا باشید.

برای تهیه و خرید هر کدام از انواع گیاهان و گل های آپارتمانی می توانید به وب سایت مجموعه شاخ و برگ مراجعه کنید و گل و گیاهان مورد نظر خود را خریداری کنید. شاخ و برگ گیاهان و بذر سفارشی شما را به صورت کاملا صحیح و سالم و سر حال، در کوتاه ترین زمان ممکن به محل انتخابی شما ارسال خواهد کرد.

مطالب مرتبط
بهترین آموزش قلمه زنی پتوس
دسته‌بندی نشده

قلمه زدن پتوس

اغلب افرادی که از گل های آپارتمانی نگهداری می کنند، تمایل به افزایش تعداد آن ها دارند. گل های آپارتمانی برای رشد به نور زیادی

ادامه مطلب »
تکثیر زاموفیلیا
وبلاگ

تکثیر زاموفیلیا

گیاه زاموفیلیا، گیاهی با برگ‌های بزرگ و خوشبو است که در مناطق گرم و مرطوب به خوبی رشد می‌کند. این گیاه، به دلیل ظاهر زیبا

ادامه مطلب »
خاک مناسب پتوس
وبلاگ

خاک مناسب پتوس

همان طور که می دانید، پتوس یکی از گیاهان آپارتمانی است. علت اینکه پتوس در دسته گیاهان اپارتمانی قرار گرفته است، این است که این

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین گل های آپارتمانی

مطالب مرتبط
بهترین آموزش قلمه زنی پتوس
دسته‌بندی نشده

قلمه زدن پتوس

اغلب افرادی که از گل های آپارتمانی نگهداری می کنند، تمایل به افزایش تعداد آن ها دارند. گل های آپارتمانی برای رشد به نور زیادی

ادامه مطلب »
تکثیر زاموفیلیا
وبلاگ

تکثیر زاموفیلیا

گیاه زاموفیلیا، گیاهی با برگ‌های بزرگ و خوشبو است که در مناطق گرم و مرطوب به خوبی رشد می‌کند. این گیاه، به دلیل ظاهر زیبا

ادامه مطلب »
خاک مناسب پتوس
وبلاگ

خاک مناسب پتوس

همان طور که می دانید، پتوس یکی از گیاهان آپارتمانی است. علت اینکه پتوس در دسته گیاهان اپارتمانی قرار گرفته است، این است که این

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام